Rīgas Zooloģiskais Dārzs

gallery1 gallery1 gallery1 gallery1 gallery1

Rīgas Zooloģiskais Dārzs dibināts 1912.gada 14. oktobrī, lai gan darbs pie tā izveides sācies jau 1908. gadā.
Atvēršanas brīdī apmeklētājiem bija iespēja iepazīties ar 88 sugu dzīvniekiem.

Daudz dzīvnieku, kā arī ēkas Rīgas Zooloģiskais dārzs ir ieguvis pateicoties sabiedrības atbalstam. Iemītniekus dāvināja uzņēmēji, kuģu kapteiņi, un vienkārši privātpersonas. Tā piemēram, Viņa Augstība Imperators Nikolajs II dāvināja sumbru pāri, bet pirmo ziloni uzdāvināja kāds Zīriņa kungs kopā ar Hibnera firmu.
Tā tikai 1914. gada vien dārza iemītnieku pulciņš papildinājās ar 534 jaunpienācējiem.

Pašlaik Rīgas Zooloģiskajā dārzā mīt ap 3000 dzīvnieku, pārstāvot 430 sugas (tas, protams, neskaitot kukaiņus un citus bezmugurkaulniekus)

No pēdējo gadu notikumiem atzīmēšanas vērti ir sekojoši fakti:

 • 1992. gadā tiek piešķirts „Nacionālā zooloģiskā dārza” statuss
 • 1998. gadā tiek atklāta Tīģeru māja, kas ir plašākā un modernākā tāda veida būve Eiropā. Uzcelta par uzņēmumu un firmu saziedotiem līdzekļiem. (Pēdējo reiz ēkas par saziedotajiem līdzekļiem Zoo dārzā bija celtas tālajos divdesmitā gadsimta trīsdesmitajos gados.) Šai pat gadā tiek rekonstruēta Lauvu māja un Ķenguru māja.
 • 1999. gadā atklāta Lauku sēta, kurā rokas stiepiena attālumā apskatāmi Latvijai raksturīgie mājdzīvnieki.
 • 2001. gadā pie jaunām mītnēm tiek pelikāni un dzērves, kā arī 25. maijā interesentiem durvis ver Tropu māja, kurā apskatāmi 80 kukaiņu, skorpionu, zirnekļveidīgo u.c. sugu. Īpašas ievērības cienīga ir lapgriežskudru ekspozīcija, kurā iespējams vērot to ikdienas gaitas.
 • 2002. gadā izveidots tropu jūras akvārijs.
 • 2005. gadā tiek uzsākta publiska dzīvnieku barošanas tradīcija. Piedalās nīlzirgi, pelikāni, Katas lemuri, kā arī roņi.
 • 2007. gada rudenī tiek pabeigta Žirafu māja, kurā no tālās Poznaņas zooloģiskā dārza ierodas tās iemītnieki – žirafēni Piks, Periskops, bet mazliet vēlāk jaunākais no visiem, Usmi.

    

    

   Atnākot uz Rīgas Zooloģisko dārzu gūsiet neaizmirstamus iespaidus un emocijas, kas saglabāsies uz ilgu laiku.

    

   Laipni lūdzam!

    

   Sadaļa sagatavota pēc www.rigazoo.lv materiāliem.


    

    
    
    
   Ieeja
   Pieaugušie
   6.00 €
   Bērni(4-18 g.v.)
   4.00 €
   Studenti
   Seniori

   (uzrādot apliecību)
   4.00 €
   Ģimene
   2 pieaugušīe+2 bērni,
   vai 1 pieaugušais+3 bērni
   17.00 €
   papildus biļete 1 bērnam 2.00 €

   Grupās
   (vismaz 10 cilvēki)
   Pieaugušie 5.00 €
   Bērni
   Seniori
   Studenti
   3.00 €
   Pol. represētie
   Invalīdi
   Personas, kas pavada
   I gr. invalīdus
   3.00 €
   Bērini līdz 4 g.v.
   Seniori no 70 g.v.
   bez maksas
   Darba laiki
   Kases:
   Vasarā 10.00 - 18.00
   Ziemā 10.00 - 16.00
   Tropu māja:

   Vasarā 11.00 - 18.45
   Ziemā 11.00 - 16.45
   Pārējās ekspozīcijas:
   Vasarā 10.00 - 19.00
   Ziemā 10.00 - 17.00
   Zoodārzu slēdz stundu vēlāk

   Adrese: Rīgas Zooloģiskais dārzs
   Meža prospekts 1, LV-1014, Rīga, Latvija
   Tālr.: +371 67518409
   Fakss: 67540011
   E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

   www.rigazoo.lv

   Lietojot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanas noteikumiem.

   Lasīt vairāk

   Sapratu

    

   Sīkdatņu izmantošana "www.ecotour.lv" vietnē.

    

   Apmeklējot www.ecotour.lv, apmeklētājs dod savu piekrišanu sīkdatņu (cookies) saglabāšanai apmeklētāju datorā un to turpmākai izmantošanai ar nolūku informācijas aprites nodrošināšanai interneta vietņu apmeklējuma laikā un lai sniegtu apmeklētājam piemērotu saturu.

   Sīkdatnes ir nelieli faili, kurus, katru reizi, kad apmeklētājs apmeklē interneta vietni, pārlūkprogramma saglabā apmeklētāja datorā tādā apmērā, kā norādīts apmeklētāja datora pārlūkprogrammas iestatījumos.

    

   Google Analytics

   Šajā mājaslapā tiek izmantota uzņēmuma „Google Inc”  programma „Google Analytics, kura izmanto teksta sīkdatnes , kas tiek glabātas Jūsu datorā un ļauj analizēt to, kā izmantojat attiecīgo interneta lapu. Šo sīkdatņu  radītā informācija par to, kā izmantojat šo interneta lapu,   tiek nosūtīta uz „Google” serveri ASV un tur saglabāta.  Jūsu IP adrese, pielietojot IP-anonimizāciju , tiek saīsināta Eiropas Savienības vai Eiropas ekonomiskās zonas teritorijā un tikai izņēmuma gadījumos var tikt nodota apstrādei ASV atrodošos Google serveros. „Google” izmanto šo informāciju, lai izvērtētu to, kā izmantojat attiecīgo interneta lapu, lai interneta lapu uzturētājiem sagatavotu ziņojumus par aktivitātēm attiecīgajās interneta lapās un sniegtu citus ar interneta lapu un interneta izmantošanu saistītus pakalpojumus. “Google” nekādā gadījumā nesaistīs šeit saņemto IP adresi ar jebkuru citu informāciju, kura ir “Google” rīcībā. Tāpat „Google” nepieciešamības gadījumā šo informāciju sniedz trešajām personām, ja tas ir likumā noteikts vai ja trešās personas uzņēmuma „Google” uzdevumā veic šo datu apstrādi.

    

   Papildus atteikuma iespējai  Jūs  varat tikt izslēgts no Google Analytics veiktās informācijas vākšanas, lejuplādējot un aktivizējot google Analytics pārlūkprogrammas opciju http://tools.google.com/dlpage/gaoptout?hj=de.

   Tomēr "www.ecotour.lv” interneta vietnes pilnvērtīgai un ērtākai lietošanai iesakām izmantot sīkdatņu saglabāšanu.

    

   Lai uzzinātu vairāk par sīkdatnēm, piemēram, sīkdatņu veidiem, lūdzam, apmeklēt: www.allaboutcookies.org