Slīteres Nacionālais parks

gallery1 gallery1 gallery1 gallery1 gallery1

Slīteres Nacionālais parks ir dibināts 1999. gada 28. decembrī uz Slīteres rezervāta bāzes.

Pašlaik parka teritorija ir 16360 hektāru sauszemes un 10130 hektāru jūras piekrastes Baltijas jūrā un Rīgas jūras līča.

Parka dabas aizsardzības un tā resursu ilgtspējīgas izmantošanas nodrošināšanai ir noteiktas četras funkcionālas zonas:

1. dabas rezervāta zona
2. dabas lieguma zona
3. ainavu aizsardzības zona
4. neitrālā zona

Slīteres Nacionālajā parkā ietilpst Dundagas Zilie kali, kas ir ledus laikmeta Baltijas ezera krasts. To krauju augstums vietām sasniedz 30 metrus.

Lai atzīmētu parka dabas bagātību, der pieminēt šeit konstatēto augu sugu daudzumu: 860 paparžaugu un sēklaugu, 733 sēņu un 40 gļotsēņu, 195 ķērpju un 128 sūnu sugu.

No dzīvniekiem Slīteres Nacionālā parka teritorija mīt alnis, staltbriedis, stirna, meža cūka, lapsa, jenotsuns, āpsis, vilks, lūsis un bebrs.

Parks ir ietverts putniem starptautiski nozīmīgo vietu sarakstā. Zilo kalnu nogāzēs novērots lielākais ligzdojošo putnu pāru blīvums Latvijā. Pavasara migrācijas laika putnu vērotāji Kolkas ragā konstatējuši pārlidojam līdz pat 60 000 putnu.

Slīteres Nacionālajā parkā dzīvo reti sastopami rāpuļi – purva bruņurupucis, gludenā čūska, bet Kolkas apkārtnē smilšu krupis, kas ir aizsargājams abinieks.

 

 

Sadaļa sagatavota pēc portāla "Latvijas daba" materiāliem.

 

Slīteres nacionālais parks

OZOLLAP

Aizsargājama dabas teritorija

Adrese: Administrācija atrodas Dundagā, Dakterlejas ielā 3; LV – 3270.

Lietojot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanas noteikumiem.

Lasīt vairāk

Sapratu

 

Sīkdatņu izmantošana "www.ecotour.lv" vietnē.

 

Apmeklējot www.ecotour.lv, apmeklētājs dod savu piekrišanu sīkdatņu (cookies) saglabāšanai apmeklētāju datorā un to turpmākai izmantošanai ar nolūku informācijas aprites nodrošināšanai interneta vietņu apmeklējuma laikā un lai sniegtu apmeklētājam piemērotu saturu.

Sīkdatnes ir nelieli faili, kurus, katru reizi, kad apmeklētājs apmeklē interneta vietni, pārlūkprogramma saglabā apmeklētāja datorā tādā apmērā, kā norādīts apmeklētāja datora pārlūkprogrammas iestatījumos.

 

Google Analytics

Šajā mājaslapā tiek izmantota uzņēmuma „Google Inc”  programma „Google Analytics, kura izmanto teksta sīkdatnes , kas tiek glabātas Jūsu datorā un ļauj analizēt to, kā izmantojat attiecīgo interneta lapu. Šo sīkdatņu  radītā informācija par to, kā izmantojat šo interneta lapu,   tiek nosūtīta uz „Google” serveri ASV un tur saglabāta.  Jūsu IP adrese, pielietojot IP-anonimizāciju , tiek saīsināta Eiropas Savienības vai Eiropas ekonomiskās zonas teritorijā un tikai izņēmuma gadījumos var tikt nodota apstrādei ASV atrodošos Google serveros. „Google” izmanto šo informāciju, lai izvērtētu to, kā izmantojat attiecīgo interneta lapu, lai interneta lapu uzturētājiem sagatavotu ziņojumus par aktivitātēm attiecīgajās interneta lapās un sniegtu citus ar interneta lapu un interneta izmantošanu saistītus pakalpojumus. “Google” nekādā gadījumā nesaistīs šeit saņemto IP adresi ar jebkuru citu informāciju, kura ir “Google” rīcībā. Tāpat „Google” nepieciešamības gadījumā šo informāciju sniedz trešajām personām, ja tas ir likumā noteikts vai ja trešās personas uzņēmuma „Google” uzdevumā veic šo datu apstrādi.

 

Papildus atteikuma iespējai  Jūs  varat tikt izslēgts no Google Analytics veiktās informācijas vākšanas, lejuplādējot un aktivizējot google Analytics pārlūkprogrammas opciju http://tools.google.com/dlpage/gaoptout?hj=de.

Tomēr "www.ecotour.lv” interneta vietnes pilnvērtīgai un ērtākai lietošanai iesakām izmantot sīkdatņu saglabāšanu.

 

Lai uzzinātu vairāk par sīkdatnēm, piemēram, sīkdatņu veidiem, lūdzam, apmeklēt: www.allaboutcookies.org