Rāznas Nacionālais parks

gallery1 gallery1 gallery1 gallery1 gallery1

Rāznas Nacionālais parks izveidots 2007. gada 1.janvārī, lai saglabātu Rāznas ezera un ap to esošo dabas daudzveidību. Lai saglabātu neatkārtojamās Latgales ainaviskās un kultūrvēsturiskās vērtības, veicinātu ekoloģisko izglītību un dabas tūrismu.

Rāznas Nacionālais parks veidots uz Rāznas dabas parka bāzes. Tā kopējā platība ir 59615 hektāru. Parkā ir noteiktas trīs funkcionālās zonas:

1. dabas lieguma zona
2. dabas parka zona
3. neitrālā zona

Ežezers ir Rāznas Nacionālā parka ainaviski izcilākais ezers. Tam ir 26 salas, kuras ir apaugušas ar platlapju koku un egļu mežiem. Uz salām ir vairāki avoti, kas bagāti ar minerālvielām. Parkam ir raksturīga liela putnu daudzveidība. Sastopamas retas, ka arī aizsargājamas putnu sugas.Šeit sastopamas arī visas Latvijas dabai raksturīgās zīdītājdzīvnieku sugas.

No Eiropas Savienības dabas aizsardzības normatīvajos aktos pieminētajiem dzīvniekiem Rāznas Nacionālajā parka teritorija uzturas nakts sikspārnis, bebrs, vilks, ūdrs, meža cauna, lūsis. No abiniekiem un rāpuļiem tie ir zaļais krupis, brūnais varžu krupis, zaļā varde, dīķa varde, purva varde, parastā varde, sila ķirzaka.

Pēc zivju populācijas viss bagātākais ir Rāznas ezers. Tajā mīt 27 zivju sugas, kas ir ap deviņdesmit procentiem no Latvijas ezeros sastopamajām sugām. Trīs sugas – repsis, palete un sīga ir Latvijā īpaši aizsargājamas, ierobežoti izmantojamās zivju sugas.

Rāznas Nacionālā parka teritorijā konstatētas arī 10 īpaši aizsargājamas bezmugurkaulnieku sugas.

 

 

 

Sadaļa sagatavota pēc portāla "Latvijas daba" materiāliem.


 

L_RNP_PNG

OZOLLAP

Aizsargājama dabas teritorija

Adrese: Rēzeknes novada Mākoņkalna, Čornajas, Kaunatas un Lūznavas pagasti, Dagdas novada Andzeļu, Andrupenes un Ezernieku, pagasti, Ludzas novada Rundēnu pagasts.
www.razna.lv

Lietojot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanas noteikumiem.

Lasīt vairāk

Sapratu

 

Sīkdatņu izmantošana "www.ecotour.lv" vietnē.

 

Apmeklējot www.ecotour.lv, apmeklētājs dod savu piekrišanu sīkdatņu (cookies) saglabāšanai apmeklētāju datorā un to turpmākai izmantošanai ar nolūku informācijas aprites nodrošināšanai interneta vietņu apmeklējuma laikā un lai sniegtu apmeklētājam piemērotu saturu.

Sīkdatnes ir nelieli faili, kurus, katru reizi, kad apmeklētājs apmeklē interneta vietni, pārlūkprogramma saglabā apmeklētāja datorā tādā apmērā, kā norādīts apmeklētāja datora pārlūkprogrammas iestatījumos.

 

Google Analytics

Šajā mājaslapā tiek izmantota uzņēmuma „Google Inc”  programma „Google Analytics, kura izmanto teksta sīkdatnes , kas tiek glabātas Jūsu datorā un ļauj analizēt to, kā izmantojat attiecīgo interneta lapu. Šo sīkdatņu  radītā informācija par to, kā izmantojat šo interneta lapu,   tiek nosūtīta uz „Google” serveri ASV un tur saglabāta.  Jūsu IP adrese, pielietojot IP-anonimizāciju , tiek saīsināta Eiropas Savienības vai Eiropas ekonomiskās zonas teritorijā un tikai izņēmuma gadījumos var tikt nodota apstrādei ASV atrodošos Google serveros. „Google” izmanto šo informāciju, lai izvērtētu to, kā izmantojat attiecīgo interneta lapu, lai interneta lapu uzturētājiem sagatavotu ziņojumus par aktivitātēm attiecīgajās interneta lapās un sniegtu citus ar interneta lapu un interneta izmantošanu saistītus pakalpojumus. “Google” nekādā gadījumā nesaistīs šeit saņemto IP adresi ar jebkuru citu informāciju, kura ir “Google” rīcībā. Tāpat „Google” nepieciešamības gadījumā šo informāciju sniedz trešajām personām, ja tas ir likumā noteikts vai ja trešās personas uzņēmuma „Google” uzdevumā veic šo datu apstrādi.

 

Papildus atteikuma iespējai  Jūs  varat tikt izslēgts no Google Analytics veiktās informācijas vākšanas, lejuplādējot un aktivizējot google Analytics pārlūkprogrammas opciju http://tools.google.com/dlpage/gaoptout?hj=de.

Tomēr "www.ecotour.lv” interneta vietnes pilnvērtīgai un ērtākai lietošanai iesakām izmantot sīkdatņu saglabāšanu.

 

Lai uzzinātu vairāk par sīkdatnēm, piemēram, sīkdatņu veidiem, lūdzam, apmeklēt: www.allaboutcookies.org