Ķemeru Nacionālais parks

gallery1 gallery1 gallery1 gallery1 gallery1

 Ķemeru Nacionālais parks dibināts 1997. gada 12. jūnija.

Pašreizēja teritorija ir 362.11 km2 sauszemes un 19.54 km2 Rīgas jūras līča piekrastes līdz 10 metru dziļumam.

Lai nodrošinātu dabas aizsardzību un dabas resursu ilgtspējīgu izmantošanu parka teritorija sadalīta sekojošās funkcionālās zonās:

1. dabas rezervāta zona
2. dabas lieguma zona
3. aizsargājamo ainavu zona
4. neitrālā zona

Ķemeru Nacionālajā parkā plaši sastopami pirmsleduslaikmeta nogulumieži. Ģipšakmens, dolomīti un dolomītmerģeļi, kuriem kopā ar plašajiem purva masīviem ir būtiska nozīme Ķemeru sērūdeņu veidošanā, un Ķemeru kūrortu pastāvēšanā.

No purviem lielākie ir Ķemeru tīrelis, Raganu purvs un Zaļais purvs.

Kāpu virknē, kas paralēli jūras krastam stiepjas līdz 10 km tālu, atrodas sekli lagūnu tipa ezeri – Dūņieris, Kaņieris un Slokas ezers. No kāpām viss augtākā ir Krāču kalni – 33 metri, ka ari Zaļā kāpa, no kuras paveras brīnišķīgs skats uz apkārtnes purviem.

Savukārt parka ziemeļrietumu daļā atrodas Valguma ezers, kurš ir pat 27 metrus dziļš.

No Nacionālajiem parkiem arī Ķemeru Nacionālais parks ir bagāts ar floru un faunu. Parkā konstatētas 897 paparžaugu un sēklaugu, 521 sēņu, 202 sūnu un 139 ķērpju sugas. Šeit aug 25% no Latvijas Sarkanajā grāmatā ierakstītajam augu sugām.

No dzīvniekiem Ķemeru Nacionālajā parkā lielāka daudzveidība ir konstatēta kukaiņiem, to šeit ir 3094 sugas. Tālāk seko putni – 237 sugas, zirnekļi – 191 suga (brrrr ;)), moluski – 93, zivis – 19 sugas, abinieki – 10 un 7 rāpuļu sugas.

Ar savām garajām kājām purvainajos apvidos labi jūtas alnis, ka arī staltbriedis. Teritorijā dzīvo meža cūkas, stirnas un vilki. Protams arī bebrs.

Kaņiera ezers putnu faunas ziņā ir viens no bagātākajiem Latvija. Ezerā ligzdo lielais dumpis, mazais dumpis, jūras ērglis, mazais ķīris, melnais zīriņš un citi.

Ķemeru Nacionāla parka teritorija atrodas Ķemeru kūrortpilsēta, pilsētas parks, ka ari 1936. gadā uzceltā viesnīca.

 

Sadaļa sagatavota pēc portāla "Latvijas daba" materiāliem.


 

 
 
 

 

Ķemeru nacionālais parks

OZOLLAP

Aizsargājama dabas teritorija

Adrese: Ķemeri, „Meža Mājā” , Jūrmala LV – 2012, Latvija

T. +371 2765386

Lietojot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanas noteikumiem.

Lasīt vairāk

Sapratu

 

Sīkdatņu izmantošana "www.ecotour.lv" vietnē.

 

Apmeklējot www.ecotour.lv, apmeklētājs dod savu piekrišanu sīkdatņu (cookies) saglabāšanai apmeklētāju datorā un to turpmākai izmantošanai ar nolūku informācijas aprites nodrošināšanai interneta vietņu apmeklējuma laikā un lai sniegtu apmeklētājam piemērotu saturu.

Sīkdatnes ir nelieli faili, kurus, katru reizi, kad apmeklētājs apmeklē interneta vietni, pārlūkprogramma saglabā apmeklētāja datorā tādā apmērā, kā norādīts apmeklētāja datora pārlūkprogrammas iestatījumos.

 

Google Analytics

Šajā mājaslapā tiek izmantota uzņēmuma „Google Inc”  programma „Google Analytics, kura izmanto teksta sīkdatnes , kas tiek glabātas Jūsu datorā un ļauj analizēt to, kā izmantojat attiecīgo interneta lapu. Šo sīkdatņu  radītā informācija par to, kā izmantojat šo interneta lapu,   tiek nosūtīta uz „Google” serveri ASV un tur saglabāta.  Jūsu IP adrese, pielietojot IP-anonimizāciju , tiek saīsināta Eiropas Savienības vai Eiropas ekonomiskās zonas teritorijā un tikai izņēmuma gadījumos var tikt nodota apstrādei ASV atrodošos Google serveros. „Google” izmanto šo informāciju, lai izvērtētu to, kā izmantojat attiecīgo interneta lapu, lai interneta lapu uzturētājiem sagatavotu ziņojumus par aktivitātēm attiecīgajās interneta lapās un sniegtu citus ar interneta lapu un interneta izmantošanu saistītus pakalpojumus. “Google” nekādā gadījumā nesaistīs šeit saņemto IP adresi ar jebkuru citu informāciju, kura ir “Google” rīcībā. Tāpat „Google” nepieciešamības gadījumā šo informāciju sniedz trešajām personām, ja tas ir likumā noteikts vai ja trešās personas uzņēmuma „Google” uzdevumā veic šo datu apstrādi.

 

Papildus atteikuma iespējai  Jūs  varat tikt izslēgts no Google Analytics veiktās informācijas vākšanas, lejuplādējot un aktivizējot google Analytics pārlūkprogrammas opciju http://tools.google.com/dlpage/gaoptout?hj=de.

Tomēr "www.ecotour.lv” interneta vietnes pilnvērtīgai un ērtākai lietošanai iesakām izmantot sīkdatņu saglabāšanu.

 

Lai uzzinātu vairāk par sīkdatnēm, piemēram, sīkdatņu veidiem, lūdzam, apmeklēt: www.allaboutcookies.org