Gaujas Nacionālais parks

gallery1 gallery1 gallery1 gallery1 gallery1

Gaujas nacionālais parks dibināts 1973. gada 14. septembrī. Tas aizņem 91745 hektāru lielu platību.

Parks dibināts ar mērķi aizsargāt maz pārveidotas teritorijas Gaujas senlejā, bioloģisko un ģeoloģisko daudzveidību. Saglabāt kultūrvēsturiskus un dabas pieminekļus, kā ari veicināt dabas tūrismu.

Parka teritorija ir sadalīta piecās zonās:

1. stingrā režīma dabas rezervāta zona
2. dabas lieguma zona
3. ainavu aizsardzības zona
4. kultūrvēsturiskā zona
5. neitrālā zona

No minētajām svarīgākās ir dabas rezervāta un dabas lieguma zonas. Tās aizņem nelielu, bet īpaši svarīgu parka daļu, kuru var apmeklēt tikai pa noteiktiem maršrutiem.

Gaujas Nacionālā parka teritoriju 95.3 km garumā caurvija Gauja, veidojot skaistāko parka teritorijas daļu. Gaujas senlejas dziļums pie Valmieras ir 20m, bet Siguldā 85m, platums vietām 2.5km.

Parkā atrodas vairāki ezeri, lielākie ir Unguru ezers, kas ir 393.2 ha liels, Vaidavas ezers ar platību 87.2 ha un Raiskuma ezers ar 78.3 ha. Dziļākais ir Kaņepu ezers – 18 m dziļākajā vietā.

Gaujas Nacionālajā parkā atrodas Sudas-Zviedru purvs (2306 ha), kurā ir 33 ezeri. Lielākie:

Ratnieku ezers – 44 ha
Zviedru ezers – 27.3 ha
Sudas purva ezers – 13.7 ha
Sāls ezers – 9.2 ha
Velna ezers – 5.7 ha

Parkā konstatētas 900 paparžaugu un sēklaugu sugas, 149 putnu sugu, 48 zīdītāju, 8 abinieku, 5 rāpuļu un 2 apaļmutnieku sugu.

 

Sadaļa sagatavota pēc portāla "Latvijas daba" materiāliem.


 

 
 
 

 

Gaujas nacionālais parks

OZOLLAP
Aizsargājama dabas teritorija

Adrese: Valmieras, Cēsu un Rīgas rajonos
Administrācijas adrese: Siguldā, Baznīcas ielā 3; LV – 2150

GNP tūrisma informācijas centrs
www.gnp.lv

Lietojot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanas noteikumiem.

Lasīt vairāk

Sapratu

 

Sīkdatņu izmantošana "www.ecotour.lv" vietnē.

 

Apmeklējot www.ecotour.lv, apmeklētājs dod savu piekrišanu sīkdatņu (cookies) saglabāšanai apmeklētāju datorā un to turpmākai izmantošanai ar nolūku informācijas aprites nodrošināšanai interneta vietņu apmeklējuma laikā un lai sniegtu apmeklētājam piemērotu saturu.

Sīkdatnes ir nelieli faili, kurus, katru reizi, kad apmeklētājs apmeklē interneta vietni, pārlūkprogramma saglabā apmeklētāja datorā tādā apmērā, kā norādīts apmeklētāja datora pārlūkprogrammas iestatījumos.

 

Google Analytics

Šajā mājaslapā tiek izmantota uzņēmuma „Google Inc”  programma „Google Analytics, kura izmanto teksta sīkdatnes , kas tiek glabātas Jūsu datorā un ļauj analizēt to, kā izmantojat attiecīgo interneta lapu. Šo sīkdatņu  radītā informācija par to, kā izmantojat šo interneta lapu,   tiek nosūtīta uz „Google” serveri ASV un tur saglabāta.  Jūsu IP adrese, pielietojot IP-anonimizāciju , tiek saīsināta Eiropas Savienības vai Eiropas ekonomiskās zonas teritorijā un tikai izņēmuma gadījumos var tikt nodota apstrādei ASV atrodošos Google serveros. „Google” izmanto šo informāciju, lai izvērtētu to, kā izmantojat attiecīgo interneta lapu, lai interneta lapu uzturētājiem sagatavotu ziņojumus par aktivitātēm attiecīgajās interneta lapās un sniegtu citus ar interneta lapu un interneta izmantošanu saistītus pakalpojumus. “Google” nekādā gadījumā nesaistīs šeit saņemto IP adresi ar jebkuru citu informāciju, kura ir “Google” rīcībā. Tāpat „Google” nepieciešamības gadījumā šo informāciju sniedz trešajām personām, ja tas ir likumā noteikts vai ja trešās personas uzņēmuma „Google” uzdevumā veic šo datu apstrādi.

 

Papildus atteikuma iespējai  Jūs  varat tikt izslēgts no Google Analytics veiktās informācijas vākšanas, lejuplādējot un aktivizējot google Analytics pārlūkprogrammas opciju http://tools.google.com/dlpage/gaoptout?hj=de.

Tomēr "www.ecotour.lv” interneta vietnes pilnvērtīgai un ērtākai lietošanai iesakām izmantot sīkdatņu saglabāšanu.

 

Lai uzzinātu vairāk par sīkdatnēm, piemēram, sīkdatņu veidiem, lūdzam, apmeklēt: www.allaboutcookies.org