Rundāles pils muzejs

gallery1 gallery1 gallery1 gallery1 gallery1

Rundāles pils muzejs savu darbību uzsācis kā Bauskas novadpētniecības un mākslas muzeja filiāle 1964. gadā. Patstāvīgu statusu ieguvis kopš 1972. gada.

Muzejs atrodas 18. g.s. celtā baroka laikmeta pils ansamblī, kas ticis būvēts kā Kurzemes hercoga Ernsta Johana Bīrona vasaras rezidence. Pilī apskatāmi brīnišķīgi sienu un griestu gleznojumi, īpaši izsmalcināts hercoga privāto apartamentu noformējums, kas kopumā rada neaizmirstamu senatnes atmosfēru.

Rundāles pils atjaunošanas un restaurācijas process turpinās vēl joprojām, tāpēc apmeklētāju apskatei pieejamas ne visas telpas.

Pils dienvidu pusē atrodas 10 ha liels regulārais parks, tā sauktais „franču dārzs”, kas ar vienojošām alejām pāriet meža parkā, kas savulaik bijis hercoga medību parks. Visa ansambļa teritorija ir 72 hektāru liela. Lai Rundāles pils muzeja kompleksu ieraudzītu visā tā daiļumā, labāk to apmeklēt vasarā, kad dārzā ir sazaļojusi bagātīgā stādu un ziedu kolekcija.

Rundāles pils ir viens no izcilākajiem Latvijas arhitektūras pieminekļiem!

 

No 2010. gada 24. maija tiek ieviesta jauna kārtība apmeklētāju apkalpošanā.
Tiek noteikti divi ekskursiju maršruti - Mazais un Lielais loks.

 

Mazais loks Lielais loks
Parādes zāļu komplekss (Baltā un Zelta zāle, Lielā galerija), hercoga parādes un privātie apartamenti. Šajā maršrutā NAV iekļauti hercogienes apartamenti Parādes zāļu komplekss (Baltā un Zelta zāle, Lielā galerija), hercoga parādes un privātie apartamenti, hercogienes apartamenti un izstāde "Mode Latvijā no 17. līdz 19. gadsimtam"

 

Laipni lūdzam Rundāles pils muzejā!


 

 
 
 
Ieeja Rundāles pils muzeja
ekspozīcijā

Mazais loks
Pieaugušie
3,56 €
Skolēni
2,13 €
Studenti (pilna laika) 2,85 €

Ieeja ekspozīcijā
Lielais loks
Pieaugušie
4,98 €
Skolēni 2,85 €
Studenti (pilna laika)
4,27 €
Pirmsskolas vecuma bērniem abos lokos
0.00 €
Vairāk cenu šeit

Darba laiki
Maijs - Oktobris
10.00 - 18.00
Novembris - Aprīlis
10.00 - 17.00
Adrese: Pilsrundāle, Rundāles pagasts, Rundāles novads, LV 3921, Latvija
Tālr.: +371 63962197, +371 26499151
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
www.rundale.net

Lietojot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanas noteikumiem.

Lasīt vairāk

Sapratu

 

Sīkdatņu izmantošana "www.ecotour.lv" vietnē.

 

Apmeklējot www.ecotour.lv, apmeklētājs dod savu piekrišanu sīkdatņu (cookies) saglabāšanai apmeklētāju datorā un to turpmākai izmantošanai ar nolūku informācijas aprites nodrošināšanai interneta vietņu apmeklējuma laikā un lai sniegtu apmeklētājam piemērotu saturu.

Sīkdatnes ir nelieli faili, kurus, katru reizi, kad apmeklētājs apmeklē interneta vietni, pārlūkprogramma saglabā apmeklētāja datorā tādā apmērā, kā norādīts apmeklētāja datora pārlūkprogrammas iestatījumos.

 

Google Analytics

Šajā mājaslapā tiek izmantota uzņēmuma „Google Inc”  programma „Google Analytics, kura izmanto teksta sīkdatnes , kas tiek glabātas Jūsu datorā un ļauj analizēt to, kā izmantojat attiecīgo interneta lapu. Šo sīkdatņu  radītā informācija par to, kā izmantojat šo interneta lapu,   tiek nosūtīta uz „Google” serveri ASV un tur saglabāta.  Jūsu IP adrese, pielietojot IP-anonimizāciju , tiek saīsināta Eiropas Savienības vai Eiropas ekonomiskās zonas teritorijā un tikai izņēmuma gadījumos var tikt nodota apstrādei ASV atrodošos Google serveros. „Google” izmanto šo informāciju, lai izvērtētu to, kā izmantojat attiecīgo interneta lapu, lai interneta lapu uzturētājiem sagatavotu ziņojumus par aktivitātēm attiecīgajās interneta lapās un sniegtu citus ar interneta lapu un interneta izmantošanu saistītus pakalpojumus. “Google” nekādā gadījumā nesaistīs šeit saņemto IP adresi ar jebkuru citu informāciju, kura ir “Google” rīcībā. Tāpat „Google” nepieciešamības gadījumā šo informāciju sniedz trešajām personām, ja tas ir likumā noteikts vai ja trešās personas uzņēmuma „Google” uzdevumā veic šo datu apstrādi.

 

Papildus atteikuma iespējai  Jūs  varat tikt izslēgts no Google Analytics veiktās informācijas vākšanas, lejuplādējot un aktivizējot google Analytics pārlūkprogrammas opciju http://tools.google.com/dlpage/gaoptout?hj=de.

Tomēr "www.ecotour.lv” interneta vietnes pilnvērtīgai un ērtākai lietošanai iesakām izmantot sīkdatņu saglabāšanu.

 

Lai uzzinātu vairāk par sīkdatnēm, piemēram, sīkdatņu veidiem, lūdzam, apmeklēt: www.allaboutcookies.org