Rīgas Motormuzejs

gallery1 gallery1 gallery1 gallery1 gallery1

 

PAR RĪGAS MOTORMUZEJU
Pašlaik notiek Rīgas Motormuzeja ēkas rekonstrukcija, paredzēts, ka muzejs apmeklētājiem durvis varētu pilnībā atkal vērt 2014. gada rudenī. Kamēr Rīgas Motormuzeja ēkā norisinās rekonstrukcijas darbi,  muzeja seno spēkratu ekspozīcija ir pārvesta un izvietota pagaidu telpās, Krustkalnos, Ķekavas novadā.
Seno spēkratu apskate Rīgas Motormuzeja pagaidu telpās:

1) muzeja ekspozīcija atvērta darba dienās no 9.00 līdz 17.00 

2) apskatīt ekspozīciju iespējams arī muzeja gida pavadībā, iepriekš piesakot ekskursiju. 

Ņemot vērā ierobežojumus, ieejas biļešu cenas ir samazinātas. Bērniem no 7 gadu vecuma ieejas biļete maksā Ls 0,50 / 0,71 Euro, bet pieaugušajiem – Ls 1,20 / 1,71 Euro.

Apmeklētājiem pieejama muzeja pastāvīgā ekspozīcija, kas veltīta seno automašīnu, motociklu un velosipēdu vēsturei Latvijā un pasaulē, aptverot laika posmu no 19. gadsimta pēdējās dekādes līdz 20. gs. nogalei. Turklāt, muzeja pagaidu telpās izvietota un apmeklētāju apskatei pieejama arī tā kolekcijas daļa, kas līdz šim bija atradusies muzeja krātuvēs.

Ņemot vērā, ka ekspozīcija ir izvietota pagaidu telpās, lūdzam apmeklētājus būt saprotošiem un ievērot Rīgas Motormuzeja noteikto ekspozīcijas apskates kārtību.
 

 

Rīgas Motormuzejs dibināts 1989. gada 22. aprīlī pateicoties Latvijas Antīko automobiļu klubam, kas bija muzeja ierīkošanas galvenais iniciators. Muzejs kolekcionē, pēta, restaurē, kā arī popularizē dažādos vēstures posmos ražotus pārvietošanās līdzekļus.


Rīgas Motormuzeja ekspozīcijā varam skatīt sākot no velosipēdiem un laivu motoriem beidzot ar sacīkšu auto un kara tehniku. Kopumā motormuzejā ir ap 230 dažādu eksponātu, kas uzskatāmi demonstrē tehnikas attīstību no 19. līdz 21. gadu simtam!


Tomēr Rīgas Motormuzejs neaprobežojas tikai ar kādreizējo tehnikas šedevru glabāšanu. Lai rūpīgu roku atjaunotie braucamrīki nesajustos aizmirsti, no tiem tiek notraukti putekļi, ierūcināts motors un braukts uz dažādiem sabiedriskiem pasākumiem.
Regulāra ir muzeja dalība seno spēkratu izstādēs Latvijā, kā arī Vācijā, Anglijā, Francijā un ASV.
Ik gadu tiek apmeklēts seno spēkratu salidojums „Rīga Retro”. Ja ir saņemts uzaicinājums, netiek laista garām iespēja izrūcināt motorus pilsētu svētkos.

 

Laipni lūdzam Rīgas Motormuzejā!


 

 
 
 
   
   
 
   
 
   
   
   
 
Darba laiki
Katru dienu
09.00 - 18.00
Adrese: Rīgas Motormuzejs
S. Eizenšteina ielā 6, Rīga, LV 1079, Latvija
Tālr.: +371 67097170
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
www.motormuzejs.lv