Rīgas Motormuzejs

gallery1 gallery1 gallery1 gallery1 gallery1

 

PAR RĪGAS MOTORMUZEJU
Pašlaik notiek Rīgas Motormuzeja ēkas rekonstrukcija, paredzēts, ka muzejs apmeklētājiem durvis varētu pilnībā atkal vērt 2014. gada rudenī. Kamēr Rīgas Motormuzeja ēkā norisinās rekonstrukcijas darbi,  muzeja seno spēkratu ekspozīcija ir pārvesta un izvietota pagaidu telpās, Krustkalnos, Ķekavas novadā.
Seno spēkratu apskate Rīgas Motormuzeja pagaidu telpās:

1) muzeja ekspozīcija atvērta darba dienās no 9.00 līdz 17.00 

2) apskatīt ekspozīciju iespējams arī muzeja gida pavadībā, iepriekš piesakot ekskursiju. 

Ņemot vērā ierobežojumus, ieejas biļešu cenas ir samazinātas. Bērniem no 7 gadu vecuma ieejas biļete maksā Ls 0,50 / 0,71 Euro, bet pieaugušajiem – Ls 1,20 / 1,71 Euro.

Apmeklētājiem pieejama muzeja pastāvīgā ekspozīcija, kas veltīta seno automašīnu, motociklu un velosipēdu vēsturei Latvijā un pasaulē, aptverot laika posmu no 19. gadsimta pēdējās dekādes līdz 20. gs. nogalei. Turklāt, muzeja pagaidu telpās izvietota un apmeklētāju apskatei pieejama arī tā kolekcijas daļa, kas līdz šim bija atradusies muzeja krātuvēs.

Ņemot vērā, ka ekspozīcija ir izvietota pagaidu telpās, lūdzam apmeklētājus būt saprotošiem un ievērot Rīgas Motormuzeja noteikto ekspozīcijas apskates kārtību.
 

 

Rīgas Motormuzejs dibināts 1989. gada 22. aprīlī pateicoties Latvijas Antīko automobiļu klubam, kas bija muzeja ierīkošanas galvenais iniciators. Muzejs kolekcionē, pēta, restaurē, kā arī popularizē dažādos vēstures posmos ražotus pārvietošanās līdzekļus.


Rīgas Motormuzeja ekspozīcijā varam skatīt sākot no velosipēdiem un laivu motoriem beidzot ar sacīkšu auto un kara tehniku. Kopumā motormuzejā ir ap 230 dažādu eksponātu, kas uzskatāmi demonstrē tehnikas attīstību no 19. līdz 21. gadu simtam!


Tomēr Rīgas Motormuzejs neaprobežojas tikai ar kādreizējo tehnikas šedevru glabāšanu. Lai rūpīgu roku atjaunotie braucamrīki nesajustos aizmirsti, no tiem tiek notraukti putekļi, ierūcināts motors un braukts uz dažādiem sabiedriskiem pasākumiem.
Regulāra ir muzeja dalība seno spēkratu izstādēs Latvijā, kā arī Vācijā, Anglijā, Francijā un ASV.
Ik gadu tiek apmeklēts seno spēkratu salidojums „Rīga Retro”. Ja ir saņemts uzaicinājums, netiek laista garām iespēja izrūcināt motorus pilsētu svētkos.

 

Laipni lūdzam Rīgas Motormuzejā!


 

 
 
 
   
   
 
   
 
   
   
   
 
Darba laiki
Katru dienu
09.00 - 18.00
Adrese: Rīgas Motormuzejs
S. Eizenšteina ielā 6, Rīga, LV 1079, Latvija
Tālr.: +371 67097170
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
www.motormuzejs.lv

Lietojot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanas noteikumiem.

Lasīt vairāk

Sapratu

 

Sīkdatņu izmantošana "www.ecotour.lv" vietnē.

 

Apmeklējot www.ecotour.lv, apmeklētājs dod savu piekrišanu sīkdatņu (cookies) saglabāšanai apmeklētāju datorā un to turpmākai izmantošanai ar nolūku informācijas aprites nodrošināšanai interneta vietņu apmeklējuma laikā un lai sniegtu apmeklētājam piemērotu saturu.

Sīkdatnes ir nelieli faili, kurus, katru reizi, kad apmeklētājs apmeklē interneta vietni, pārlūkprogramma saglabā apmeklētāja datorā tādā apmērā, kā norādīts apmeklētāja datora pārlūkprogrammas iestatījumos.

 

Google Analytics

Šajā mājaslapā tiek izmantota uzņēmuma „Google Inc”  programma „Google Analytics, kura izmanto teksta sīkdatnes , kas tiek glabātas Jūsu datorā un ļauj analizēt to, kā izmantojat attiecīgo interneta lapu. Šo sīkdatņu  radītā informācija par to, kā izmantojat šo interneta lapu,   tiek nosūtīta uz „Google” serveri ASV un tur saglabāta.  Jūsu IP adrese, pielietojot IP-anonimizāciju , tiek saīsināta Eiropas Savienības vai Eiropas ekonomiskās zonas teritorijā un tikai izņēmuma gadījumos var tikt nodota apstrādei ASV atrodošos Google serveros. „Google” izmanto šo informāciju, lai izvērtētu to, kā izmantojat attiecīgo interneta lapu, lai interneta lapu uzturētājiem sagatavotu ziņojumus par aktivitātēm attiecīgajās interneta lapās un sniegtu citus ar interneta lapu un interneta izmantošanu saistītus pakalpojumus. “Google” nekādā gadījumā nesaistīs šeit saņemto IP adresi ar jebkuru citu informāciju, kura ir “Google” rīcībā. Tāpat „Google” nepieciešamības gadījumā šo informāciju sniedz trešajām personām, ja tas ir likumā noteikts vai ja trešās personas uzņēmuma „Google” uzdevumā veic šo datu apstrādi.

 

Papildus atteikuma iespējai  Jūs  varat tikt izslēgts no Google Analytics veiktās informācijas vākšanas, lejuplādējot un aktivizējot google Analytics pārlūkprogrammas opciju http://tools.google.com/dlpage/gaoptout?hj=de.

Tomēr "www.ecotour.lv” interneta vietnes pilnvērtīgai un ērtākai lietošanai iesakām izmantot sīkdatņu saglabāšanu.

 

Lai uzzinātu vairāk par sīkdatnēm, piemēram, sīkdatņu veidiem, lūdzam, apmeklēt: www.allaboutcookies.org