Rīgas Aviācijas Tehnikas muzejs

gallery1 gallery1 gallery1 gallery1 gallery1

Rīgas Aviācijas muzejs oficiāli dibināts 1997. gadā, bet kolekcija veidojusies 40 gadu laikā. Vienīgais šāda veida muzejs Baltijas valstīs, viens no lielākajiem Eiropā. Lielākā padomju aviācijas tehnikas ekspozīcija ārpus NVS robežām.

Rīgas Aviācijas muzeja veidošanās tika sākās 1965. gadu, kad nodibinājās F.Candera Jauno Lidotāju klubs, kurā jaunieši apguva dažādas teorētiskās zināšanas, kas saistītas ar aviāciju, lidostu darbību. Kluba biedri praktizējās lidostas saimnieciskajos darbos, kā arī nodarbojās ar izpletņu lēkšanu.

Ar laiku attīstoties kluba darbībai, radās nepieciešamība pēc reāliem lidaparātiem, kluba biedru praktisko iemaņu pilnveidošanai.
Tā aizsardzības ministrija atbalstot kluba centienus pēc izaugsmes piešķīra tam norakstītu Mig-21US lidmašīnu. Kluba studentu spēkiem tā tiek atjaunota, un kļūst par kluba mācību bāzes fonda pirmo uzskates līdzekli.
Vēlāk pateicoties labiem sakariem ar tā laika padomju militārpersonām, kluba kolekcija papildinās ar diezgan retiem, pat unikāliem aviācijas tehnikas paraugiem, kas ar laiku pārtop par muzeja eksponātiem.

Pašlaik Rīgas Aviācijas muzejā ir apskatāmas 47 tehnikas vienības.

Ja aizkavējas izlidošana vai ielidošana, negarlaikojies, apskati Rīgas Aviācijas muzeja ekspozīciju! Tā ir tikai pāris minūšu gājienā no Starptautiskās Lidostas Rīga!


 

 
 
 
Ieeja ekspozīcijā
Pieaugušie
3,00 €
Skolnieki, studenti, pensionāri
1,50 €
Bērni (līdz 6 g.v.) un
1. grupas invalīdi
0.00 €
Darba laiki
Pirmdiena-Piektdiena
09.00 - 18.00
Sestdien, svētdien piesakoties iepriekš
Adrese: Lidosta "Rīga"
Tālrunis: +371 26862707
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
www.aviamuseum.lv