Latvijas dzelzceļa vēstures muzejs

gallery1 gallery1 gallery1 gallery1 gallery1

Dzelzceļa vēstures muzeja dibināšanas ideja pirmo reizi izskan Vissavienības dzelzceļu draugu biedrības dibināšanas konferences laikā 1990. gadā. Pēc Latvijas neatkarības atgūšanas 1992. gadā tiek izveidota muzeja direktora štata vieta, pēc kā arī sākas reāla vēstures faktu un materiālu vākšana ar mērķi izveidot muzeju. Pirmā izstāde notiek 1994. gada 5. augustā – Latvijas dzelzceļa dibināšanas 75. gadadienā. Telpas Uzvaras bulvārī, kurā muzejs apskatāms pašreiz, tiek piešķirtas 1996. gadā.

Latvijas dzelzceļa vēstures muzejā skatāma vispārējā dzelzceļa attīstības vēsture sākot no tvaika lokomotīves izgudrošanas brīža. Atsevišķas ekspozīcijas veltītas Latvijas dzelzceļa attīstībai, pašmāju inovatīvajiem risinājumiem. Apskatāmas personāla telpas, ritošā sastāva apkopes instrumenti, ugunsdzēsības aprīkojums un daudz kas cits.

Brīvdabas izstādē uz četriem sliežu ceļiem blakus stāv dažādu laikmetu lokomotīves, vagoni un apkopes tehnika, kas ražota bijušajā PSRS teritorijā un ne tikai. Daļa no redzamajiem eksponātiem ari pašlaik aktīvi tiek izmantoti dzelzceļa vajadzībām.

 

Ekspozīcija Latvijas dzelzceļa vēstures muzejā ir pieejama arī cilvēkiem ratiņkrēslos.


Ir auto stāvvieta, velo stāvvieta, vieta autobusiem.

 

Laipni lūdzam!


 

 
 
 
Ieeja ekspozīcijā
Pieaugušie

3.50 €

Seniori, studenti
2.00 €
Gids latviešu valodā 15.00 €
Skolēniem, bērniem, invalīdiem, LDZ darbiniekiem
0.00

Izstāžu laikā muzejs var noteikt citas ieejas maksas

Darba laiki
10.00 - 17.00
Ceturdtdien 10:00 - 20:00
Brīvdienas
Svētdiena, Pirmdiena
Adrese: Latvijas dzelzceļa vēstures muzejs
Uzvaras bulvārī 2A, Rīga, Latvija
T.: +371 20032331
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt..
www.railwaymuseum.lv