Latvijas dzelzceļa vēstures muzejs

gallery1 gallery1 gallery1 gallery1 gallery1

Dzelzceļa vēstures muzeja dibināšanas ideja pirmo reizi izskan Vissavienības dzelzceļu draugu biedrības dibināšanas konferences laikā 1990. gadā. Pēc Latvijas neatkarības atgūšanas 1992. gadā tiek izveidota muzeja direktora štata vieta, pēc kā arī sākas reāla vēstures faktu un materiālu vākšana ar mērķi izveidot muzeju. Pirmā izstāde notiek 1994. gada 5. augustā – Latvijas dzelzceļa dibināšanas 75. gadadienā. Telpas Uzvaras bulvārī, kurā muzejs apskatāms pašreiz, tiek piešķirtas 1996. gadā.

Latvijas dzelzceļa vēstures muzejā skatāma vispārējā dzelzceļa attīstības vēsture sākot no tvaika lokomotīves izgudrošanas brīža. Atsevišķas ekspozīcijas veltītas Latvijas dzelzceļa attīstībai, pašmāju inovatīvajiem risinājumiem. Apskatāmas personāla telpas, ritošā sastāva apkopes instrumenti, ugunsdzēsības aprīkojums un daudz kas cits.

Brīvdabas izstādē uz četriem sliežu ceļiem blakus stāv dažādu laikmetu lokomotīves, vagoni un apkopes tehnika, kas ražota bijušajā PSRS teritorijā un ne tikai. Daļa no redzamajiem eksponātiem ari pašlaik aktīvi tiek izmantoti dzelzceļa vajadzībām.

 

Ekspozīcija Latvijas dzelzceļa vēstures muzejā ir pieejama arī cilvēkiem ratiņkrēslos.


Ir auto stāvvieta, velo stāvvieta, vieta autobusiem.

 

Laipni lūdzam!


 

 
 
 
Ieeja ekspozīcijā
Pieaugušie

3.50 €

Seniori, studenti
2.00 €
Gids latviešu valodā 15.00 €
Skolēniem, bērniem, invalīdiem, LDZ darbiniekiem
0.00

Izstāžu laikā muzejs var noteikt citas ieejas maksas

Darba laiki
10.00 - 17.00
Ceturdtdien 10:00 - 20:00
Brīvdienas
Svētdiena, Pirmdiena
Adrese: Latvijas dzelzceļa vēstures muzejs
Uzvaras bulvārī 2A, Rīga, Latvija
T.: +371 20032331
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt..
www.railwaymuseum.lv

Lietojot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanas noteikumiem.

Lasīt vairāk

Sapratu

 

Sīkdatņu izmantošana "www.ecotour.lv" vietnē.

 

Apmeklējot www.ecotour.lv, apmeklētājs dod savu piekrišanu sīkdatņu (cookies) saglabāšanai apmeklētāju datorā un to turpmākai izmantošanai ar nolūku informācijas aprites nodrošināšanai interneta vietņu apmeklējuma laikā un lai sniegtu apmeklētājam piemērotu saturu.

Sīkdatnes ir nelieli faili, kurus, katru reizi, kad apmeklētājs apmeklē interneta vietni, pārlūkprogramma saglabā apmeklētāja datorā tādā apmērā, kā norādīts apmeklētāja datora pārlūkprogrammas iestatījumos.

 

Google Analytics

Šajā mājaslapā tiek izmantota uzņēmuma „Google Inc”  programma „Google Analytics, kura izmanto teksta sīkdatnes , kas tiek glabātas Jūsu datorā un ļauj analizēt to, kā izmantojat attiecīgo interneta lapu. Šo sīkdatņu  radītā informācija par to, kā izmantojat šo interneta lapu,   tiek nosūtīta uz „Google” serveri ASV un tur saglabāta.  Jūsu IP adrese, pielietojot IP-anonimizāciju , tiek saīsināta Eiropas Savienības vai Eiropas ekonomiskās zonas teritorijā un tikai izņēmuma gadījumos var tikt nodota apstrādei ASV atrodošos Google serveros. „Google” izmanto šo informāciju, lai izvērtētu to, kā izmantojat attiecīgo interneta lapu, lai interneta lapu uzturētājiem sagatavotu ziņojumus par aktivitātēm attiecīgajās interneta lapās un sniegtu citus ar interneta lapu un interneta izmantošanu saistītus pakalpojumus. “Google” nekādā gadījumā nesaistīs šeit saņemto IP adresi ar jebkuru citu informāciju, kura ir “Google” rīcībā. Tāpat „Google” nepieciešamības gadījumā šo informāciju sniedz trešajām personām, ja tas ir likumā noteikts vai ja trešās personas uzņēmuma „Google” uzdevumā veic šo datu apstrādi.

 

Papildus atteikuma iespējai  Jūs  varat tikt izslēgts no Google Analytics veiktās informācijas vākšanas, lejuplādējot un aktivizējot google Analytics pārlūkprogrammas opciju http://tools.google.com/dlpage/gaoptout?hj=de.

Tomēr "www.ecotour.lv” interneta vietnes pilnvērtīgai un ērtākai lietošanai iesakām izmantot sīkdatņu saglabāšanu.

 

Lai uzzinātu vairāk par sīkdatnēm, piemēram, sīkdatņu veidiem, lūdzam, apmeklēt: www.allaboutcookies.org