Dendroloģiskais parks Vāgneris

gallery1 gallery1 gallery1 gallery1 gallery1

Dendroloģiskais parks „Vāgneris” atrodas netālu pie Jumpravas ezera. Parka veidošana tika uzsākta 1890. gadā un 18 gadu laikā tika ierīkota dārzniecība 20 ha platībā. Parka izveidotājs ir senas rīdzinieku dzimtas pēctecis Fridrihs Vāgners, cienījams kungs, kurš apmeklējis ģimnāziju Drēzdenē, studējis Beļģijas karaliskajā dārzniecības skolā, kā arī ieguvis pieredzi Francijā, Anglijā, Holandē, Šveicē un Vācijā. F.Vāgners specializējās augļu koku, košumkrūmu un ziedu audzēšanā.

Parka teritorijā aug košumkrūmi no Āzijas, Ķīnas, Japānas.
Latvijai neraksturīgu 103 koku sugas
un to dekoratīvās formas, starp tām Maira baltegles, Ajānu egle, pussirds lapu bērzs , baltaugļu parastā zalktene, cukura un sarkanā kļava un vēl daudzas citas. Te ir apskatāms 5 sugu spirejas, 6 sugu liepas, 5 sugu gobas, vairāku sugu pīlādži, bērzi, egles, kā arī sarkanlapu dižskābārdis un dārza lepnums - lielais dižskābārdis ar nokareniem zariem. Šī ir viena no pirmajām un labākajām vietējai dabai neraksturīgo koku kolekcijām Latvijā, kas saglabājusies līdz mūsdienām. Daži no eksotiskajiem kokiem - Maira balteglei, dižskābārdim, zaļaugu ligustram, baltajai zalktenei, Latvijā sastopami tikai „Vāgnera” dendroloģiskajā parkā.

Šodien F. Vāgnera tradīcijas turpina uzņēmums SIA “Vāgneris”, kas piedāvā klientiem dažādus stādām materiālus, kā arī izstrādā un realizē apzaļumošanas un labiekārtošanas projektus. Atpūsties gribētājiem ir iespēja apmeklēt dendroloģiskā parka pastaigu takas.


 

 
 
 
Ieeja
Bezmaksas
Vecākais dendroparks Latvijā
Adrese: „Vāgneris”, Tumes pagasts, Tukuma novads, Rīgas reģions