Dendroloģiskais parks Vāgneris

gallery1 gallery1 gallery1 gallery1 gallery1

Dendroloģiskais parks „Vāgneris” atrodas netālu pie Jumpravas ezera. Parka veidošana tika uzsākta 1890. gadā un 18 gadu laikā tika ierīkota dārzniecība 20 ha platībā. Parka izveidotājs ir senas rīdzinieku dzimtas pēctecis Fridrihs Vāgners, cienījams kungs, kurš apmeklējis ģimnāziju Drēzdenē, studējis Beļģijas karaliskajā dārzniecības skolā, kā arī ieguvis pieredzi Francijā, Anglijā, Holandē, Šveicē un Vācijā. F.Vāgners specializējās augļu koku, košumkrūmu un ziedu audzēšanā.

Parka teritorijā aug košumkrūmi no Āzijas, Ķīnas, Japānas.
Latvijai neraksturīgu 103 koku sugas
un to dekoratīvās formas, starp tām Maira baltegles, Ajānu egle, pussirds lapu bērzs , baltaugļu parastā zalktene, cukura un sarkanā kļava un vēl daudzas citas. Te ir apskatāms 5 sugu spirejas, 6 sugu liepas, 5 sugu gobas, vairāku sugu pīlādži, bērzi, egles, kā arī sarkanlapu dižskābārdis un dārza lepnums - lielais dižskābārdis ar nokareniem zariem. Šī ir viena no pirmajām un labākajām vietējai dabai neraksturīgo koku kolekcijām Latvijā, kas saglabājusies līdz mūsdienām. Daži no eksotiskajiem kokiem - Maira balteglei, dižskābārdim, zaļaugu ligustram, baltajai zalktenei, Latvijā sastopami tikai „Vāgnera” dendroloģiskajā parkā.

Šodien F. Vāgnera tradīcijas turpina uzņēmums SIA “Vāgneris”, kas piedāvā klientiem dažādus stādām materiālus, kā arī izstrādā un realizē apzaļumošanas un labiekārtošanas projektus. Atpūsties gribētājiem ir iespēja apmeklēt dendroloģiskā parka pastaigu takas.


Ieeja
Bezmaksas
Vecākais dendroparks Latvijā
Adrese: „Vāgneris”, Tumes pagasts, Tukuma novads, Rīgas reģions

Lietojot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanas noteikumiem.

Lasīt vairāk

Sapratu

 

Sīkdatņu izmantošana "www.ecotour.lv" vietnē.

 

Apmeklējot www.ecotour.lv, apmeklētājs dod savu piekrišanu sīkdatņu (cookies) saglabāšanai apmeklētāju datorā un to turpmākai izmantošanai ar nolūku informācijas aprites nodrošināšanai interneta vietņu apmeklējuma laikā un lai sniegtu apmeklētājam piemērotu saturu.

Sīkdatnes ir nelieli faili, kurus, katru reizi, kad apmeklētājs apmeklē interneta vietni, pārlūkprogramma saglabā apmeklētāja datorā tādā apmērā, kā norādīts apmeklētāja datora pārlūkprogrammas iestatījumos.

 

Google Analytics

Šajā mājaslapā tiek izmantota uzņēmuma „Google Inc”  programma „Google Analytics, kura izmanto teksta sīkdatnes , kas tiek glabātas Jūsu datorā un ļauj analizēt to, kā izmantojat attiecīgo interneta lapu. Šo sīkdatņu  radītā informācija par to, kā izmantojat šo interneta lapu,   tiek nosūtīta uz „Google” serveri ASV un tur saglabāta.  Jūsu IP adrese, pielietojot IP-anonimizāciju , tiek saīsināta Eiropas Savienības vai Eiropas ekonomiskās zonas teritorijā un tikai izņēmuma gadījumos var tikt nodota apstrādei ASV atrodošos Google serveros. „Google” izmanto šo informāciju, lai izvērtētu to, kā izmantojat attiecīgo interneta lapu, lai interneta lapu uzturētājiem sagatavotu ziņojumus par aktivitātēm attiecīgajās interneta lapās un sniegtu citus ar interneta lapu un interneta izmantošanu saistītus pakalpojumus. “Google” nekādā gadījumā nesaistīs šeit saņemto IP adresi ar jebkuru citu informāciju, kura ir “Google” rīcībā. Tāpat „Google” nepieciešamības gadījumā šo informāciju sniedz trešajām personām, ja tas ir likumā noteikts vai ja trešās personas uzņēmuma „Google” uzdevumā veic šo datu apstrādi.

 

Papildus atteikuma iespējai  Jūs  varat tikt izslēgts no Google Analytics veiktās informācijas vākšanas, lejuplādējot un aktivizējot google Analytics pārlūkprogrammas opciju http://tools.google.com/dlpage/gaoptout?hj=de.

Tomēr "www.ecotour.lv” interneta vietnes pilnvērtīgai un ērtākai lietošanai iesakām izmantot sīkdatņu saglabāšanu.

 

Lai uzzinātu vairāk par sīkdatnēm, piemēram, sīkdatņu veidiem, lūdzam, apmeklēt: www.allaboutcookies.org