Tērvetes dabas parks

"Tērvetes dabas parks" "Tērvetes dabas parks" "Tērvetes dabas parks" "Tērvetes dabas parks" "Tērvetes dabas parks"

Tērvetes dabas parks dibināts 1977. gadā. Tam par pamatu kalpoja Kalnamuižas sils, kas arī pašlaik veido dabas parka centrālo daļu. Atrodas Dobeles novada Tērvetes pagastā un Jelgavas novada Zaļenieku pagastā, aizņemot 1350 hektāru lielu platību.

Tērvetes dabas parka centrālo daļu veido priežu mežs ar lazdu pamežu. Dažu priežu vecums ir ap 270 gadiem, bet augstums virs 40 m. Šāds meža veids Latvijā ir reti sastopams.

Dabas parka teritorijā fiksēti 594 sugu un pasugu paparžaugi, no kuriem 22 sugas īpaši aizsargājamas.

Ne mazāk bagāta Tērvetes dabas parka putnu daudzveidība. Sastopams bikšainais apogs, kas ir Eiropas reto putnu sarakstā, ligzdo vakarlēpis, melnā dzilna, vidējais dzenis un citi biežāk sastopami putni.

Veidot dabas parku apmeklētājiem draudzīgu, tādu kā pašlaik mēs to zinām, 1957. gadā uzsāka Miķelis Kļaviņš. Tika izveidotas pastaigu takas, novietotas koka skulptūras. Pirmā bija Raimonda Rozīša darinātais Spridītis.
Parks tiek attīstīts un papildināts ar jauniem pasaku tēliem un būvēm.
Tērvetes dabas parka centrālajā daļā atrodas Annas Brigaderes memoriālais muzejs, bet Tērvetes upes otrā krastā Sprīdīšu dendrārijs.

1981. gadā starp Skujaines un Tērvetes upi tika izveidots mākslīgs ezers. Ūdens krātuve tiek saukta par Gulbju ezeru. Tajā izbūvēta mājiņa putnu vērošanai, bet gar krastu ierīkota takā putnu dzīves izzināšanai.

Dabas parka teritorijā atrodas arī vairāki kultūrvēsturiski pieminekļi:

Tērvetes pilskalns

Zviedru kalns, saukts arī par Svēto kalnu

Klosterkalns

Bijusī PSRS armijas bāze

Tērvetes dabas parkā tiek organizētas ekskursijas. Pie Gulbju ezerā iespējams iznomāt laivas, ūdens velosipēdus. Tiek organizēta licencēta makšķerēšana. Labi ķeras līņi un līdakas.

 

 
    
 

OZOLLAP

Aizsargājama dabas teritorija

Adrese: Dobeles rajona Tērvetes pagastā un Jelgavas novada Zaļenieku pagastā

Pieteikšanās ekskursijām:

63726212 vai 28309394

e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Lietojot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanas noteikumiem.

Lasīt vairāk

Sapratu

 

Sīkdatņu izmantošana "www.ecotour.lv" vietnē.

 

Apmeklējot www.ecotour.lv, apmeklētājs dod savu piekrišanu sīkdatņu (cookies) saglabāšanai apmeklētāju datorā un to turpmākai izmantošanai ar nolūku informācijas aprites nodrošināšanai interneta vietņu apmeklējuma laikā un lai sniegtu apmeklētājam piemērotu saturu.

Sīkdatnes ir nelieli faili, kurus, katru reizi, kad apmeklētājs apmeklē interneta vietni, pārlūkprogramma saglabā apmeklētāja datorā tādā apmērā, kā norādīts apmeklētāja datora pārlūkprogrammas iestatījumos.

 

Google Analytics

Šajā mājaslapā tiek izmantota uzņēmuma „Google Inc”  programma „Google Analytics, kura izmanto teksta sīkdatnes , kas tiek glabātas Jūsu datorā un ļauj analizēt to, kā izmantojat attiecīgo interneta lapu. Šo sīkdatņu  radītā informācija par to, kā izmantojat šo interneta lapu,   tiek nosūtīta uz „Google” serveri ASV un tur saglabāta.  Jūsu IP adrese, pielietojot IP-anonimizāciju , tiek saīsināta Eiropas Savienības vai Eiropas ekonomiskās zonas teritorijā un tikai izņēmuma gadījumos var tikt nodota apstrādei ASV atrodošos Google serveros. „Google” izmanto šo informāciju, lai izvērtētu to, kā izmantojat attiecīgo interneta lapu, lai interneta lapu uzturētājiem sagatavotu ziņojumus par aktivitātēm attiecīgajās interneta lapās un sniegtu citus ar interneta lapu un interneta izmantošanu saistītus pakalpojumus. “Google” nekādā gadījumā nesaistīs šeit saņemto IP adresi ar jebkuru citu informāciju, kura ir “Google” rīcībā. Tāpat „Google” nepieciešamības gadījumā šo informāciju sniedz trešajām personām, ja tas ir likumā noteikts vai ja trešās personas uzņēmuma „Google” uzdevumā veic šo datu apstrādi.

 

Papildus atteikuma iespējai  Jūs  varat tikt izslēgts no Google Analytics veiktās informācijas vākšanas, lejuplādējot un aktivizējot google Analytics pārlūkprogrammas opciju http://tools.google.com/dlpage/gaoptout?hj=de.

Tomēr "www.ecotour.lv” interneta vietnes pilnvērtīgai un ērtākai lietošanai iesakām izmantot sīkdatņu saglabāšanu.

 

Lai uzzinātu vairāk par sīkdatnēm, piemēram, sīkdatņu veidiem, lūdzam, apmeklēt: www.allaboutcookies.org