Tērvetes dabas parks

"Tērvetes dabas parks" "Tērvetes dabas parks" "Tērvetes dabas parks" "Tērvetes dabas parks" "Tērvetes dabas parks"

Tērvetes dabas parks dibināts 1977. gadā. Tam par pamatu kalpoja Kalnamuižas sils, kas arī pašlaik veido dabas parka centrālo daļu. Atrodas Dobeles novada Tērvetes pagastā un Jelgavas novada Zaļenieku pagastā, aizņemot 1350 hektāru lielu platību.

Tērvetes dabas parka centrālo daļu veido priežu mežs ar lazdu pamežu. Dažu priežu vecums ir ap 270 gadiem, bet augstums virs 40 m. Šāds meža veids Latvijā ir reti sastopams.

Dabas parka teritorijā fiksēti 594 sugu un pasugu paparžaugi, no kuriem 22 sugas īpaši aizsargājamas.

Ne mazāk bagāta Tērvetes dabas parka putnu daudzveidība. Sastopams bikšainais apogs, kas ir Eiropas reto putnu sarakstā, ligzdo vakarlēpis, melnā dzilna, vidējais dzenis un citi biežāk sastopami putni.

Veidot dabas parku apmeklētājiem draudzīgu, tādu kā pašlaik mēs to zinām, 1957. gadā uzsāka Miķelis Kļaviņš. Tika izveidotas pastaigu takas, novietotas koka skulptūras. Pirmā bija Raimonda Rozīša darinātais Spridītis.
Parks tiek attīstīts un papildināts ar jauniem pasaku tēliem un būvēm.
Tērvetes dabas parka centrālajā daļā atrodas Annas Brigaderes memoriālais muzejs, bet Tērvetes upes otrā krastā Sprīdīšu dendrārijs.

1981. gadā starp Skujaines un Tērvetes upi tika izveidots mākslīgs ezers. Ūdens krātuve tiek saukta par Gulbju ezeru. Tajā izbūvēta mājiņa putnu vērošanai, bet gar krastu ierīkota takā putnu dzīves izzināšanai.

Dabas parka teritorijā atrodas arī vairāki kultūrvēsturiski pieminekļi:

Tērvetes pilskalns

Zviedru kalns, saukts arī par Svēto kalnu

Klosterkalns

Bijusī PSRS armijas bāze

Tērvetes dabas parkā tiek organizētas ekskursijas. Pie Gulbju ezerā iespējams iznomāt laivas, ūdens velosipēdus. Tiek organizēta licencēta makšķerēšana. Labi ķeras līņi un līdakas.

 

 
    
 

OZOLLAP

Aizsargājama dabas teritorija

Adrese: Dobeles rajona Tērvetes pagastā un Jelgavas novada Zaļenieku pagastā

Pieteikšanās ekskursijām:

63726212 vai 28309394

e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.