Silenes dabas parks

"Silenes dabas parks" "Silenes dabas parks" "Silenes dabas parks" "Silenes dabas parks" "Silenes dabas parks"

Silenes dabas parks dibināts 1977. gadā. Sākumā kā Silenes meža un Riču ezera apkārtnes kompleksais liegums.

Teritorijā ir 24 ezeri, no kuriem daļa ir arī Baltkrievijas aizsargājamo teritoriju sarakstos. Tā lielākais ir Riču ezers ar kopējo platību 12.86 km2, tā vidējais dziļums ir 9.7 m, bet dziļākā vieta 39.7m. Latvijas teritorijā no šī ezera atrodas tikai 5.88 km2. Baltkrievijā šis ezers skaitās kā otrs dziļākais, kā īpaši aizsargājams no 1979. gada.

Otrs lielākais Silenes dabas parka ezers ir Sila ezers. No tā iztek upe Silene, kas ietek Riču ezerā, savienojot abus. Starp ezeriem aug skuju koku mežs, kurā sastopamas rožu audzes.

Ezeros un apkārtnē fiksētas vairākas aizsargājamas augu un dzīvnieku sugas:

purva bruņurupucis
sarkanvēdera ugunskrupis
lielais tritons
meža susuris

Silenes dabas parkā ligzdo:

melnais stārķis,
melnā klija,
mazais ērglis

Kopumā Silenes dabas parks aizņem 37.9 km2 Latvijas teritorijas un ir brīnišķīga vieta neskartas dabas baudīšanai. Ogošanai, sēņošanai.

 
OZOLLAP
Aizsargājama dabas teritorija

Adrese: Daugavpils novads, Silene

Papildus informācija:
+371 65422818

e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Lietojot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanas noteikumiem.

Lasīt vairāk

Sapratu

 

Sīkdatņu izmantošana "www.ecotour.lv" vietnē.

 

Apmeklējot www.ecotour.lv, apmeklētājs dod savu piekrišanu sīkdatņu (cookies) saglabāšanai apmeklētāju datorā un to turpmākai izmantošanai ar nolūku informācijas aprites nodrošināšanai interneta vietņu apmeklējuma laikā un lai sniegtu apmeklētājam piemērotu saturu.

Sīkdatnes ir nelieli faili, kurus, katru reizi, kad apmeklētājs apmeklē interneta vietni, pārlūkprogramma saglabā apmeklētāja datorā tādā apmērā, kā norādīts apmeklētāja datora pārlūkprogrammas iestatījumos.

 

Google Analytics

Šajā mājaslapā tiek izmantota uzņēmuma „Google Inc”  programma „Google Analytics, kura izmanto teksta sīkdatnes , kas tiek glabātas Jūsu datorā un ļauj analizēt to, kā izmantojat attiecīgo interneta lapu. Šo sīkdatņu  radītā informācija par to, kā izmantojat šo interneta lapu,   tiek nosūtīta uz „Google” serveri ASV un tur saglabāta.  Jūsu IP adrese, pielietojot IP-anonimizāciju , tiek saīsināta Eiropas Savienības vai Eiropas ekonomiskās zonas teritorijā un tikai izņēmuma gadījumos var tikt nodota apstrādei ASV atrodošos Google serveros. „Google” izmanto šo informāciju, lai izvērtētu to, kā izmantojat attiecīgo interneta lapu, lai interneta lapu uzturētājiem sagatavotu ziņojumus par aktivitātēm attiecīgajās interneta lapās un sniegtu citus ar interneta lapu un interneta izmantošanu saistītus pakalpojumus. “Google” nekādā gadījumā nesaistīs šeit saņemto IP adresi ar jebkuru citu informāciju, kura ir “Google” rīcībā. Tāpat „Google” nepieciešamības gadījumā šo informāciju sniedz trešajām personām, ja tas ir likumā noteikts vai ja trešās personas uzņēmuma „Google” uzdevumā veic šo datu apstrādi.

 

Papildus atteikuma iespējai  Jūs  varat tikt izslēgts no Google Analytics veiktās informācijas vākšanas, lejuplādējot un aktivizējot google Analytics pārlūkprogrammas opciju http://tools.google.com/dlpage/gaoptout?hj=de.

Tomēr "www.ecotour.lv” interneta vietnes pilnvērtīgai un ērtākai lietošanai iesakām izmantot sīkdatņu saglabāšanu.

 

Lai uzzinātu vairāk par sīkdatnēm, piemēram, sīkdatņu veidiem, lūdzam, apmeklēt: www.allaboutcookies.org