Dabas parks "Piejūra"

gallery1 gallery1 gallery1 gallery1 gallery1

Dabas parks „Piejūra” dibināts 1962. gadā ar mērķi saglabāt kāpas, piejūras mežus un pludmali.

Sākotnēji dabas parks tika noteikts gar Rīgas jūras līča krasta līniju (no jūras līdz dzelzceļam), posmā no Vecāķiem līdz Gaujas ietecei. 1999. gadā parks tika paplašināts līdz Vakarbuļļiem rietumu virzienā, un Inčupei ziemeļos. Pašlaik dabas parka „Piejūra” kopējā platība ir 43.15 km2.

Administratīvi dabas parks atrodas Saulkrastu lauku teritorijā, Carnikavas novadā un Rīgas pilsētas teritorijā.

Ģeoloģiski tā ir teritorija, kas aptver no jūras izskaloto smilšu akumulācijas zonu, kurā turpinās kāpu veidošanās un noārdīšanās procesi. No smilšu veidojumiem savdabīgākie ir Litorīnas vaļņu veida kāpas un krasta vaļņi, piemēram, Garciema paraboliskā kāpa, Rožu kāpa, Langas Īsā un Garā kāpa. Parka teritorijā atrodas arī Gaujas lejtece, Vecgauja pie Carnikavas, Vecdaugava pie Vecāķiem.

Dabas parka „Piejūra” teritorija lielākoties klāta ar priežu mežu. Daļēji arī ar mežu, kas veidojies apstādot kāpas. Šie meži ietilpst Rīgas zaļajā zonā. Sastopami ļoti veci, ap 200 gadiem, kā arī īpatnēji koki.

Jūras piekrastē un kāpu zonā aug dažādi aizsargājami augi. No interesantākajiem var minēt Hadriāna zemes taukus (Phallus hadriani), kā arī kāpu tinteni (Coprinus dunarum), kura 1925. gadā atrasta Garciema kāpās un līdz tam nav bijusi dokumentēta.

 
OZOLLAP
Aizsargājama dabas teritorija
Adrese: Saulkrastu lauku teritorija, Carnikavas novads un Rīgas pilsētas teritorija

Lietojot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanas noteikumiem.

Lasīt vairāk

Sapratu

 

Sīkdatņu izmantošana "www.ecotour.lv" vietnē.

 

Apmeklējot www.ecotour.lv, apmeklētājs dod savu piekrišanu sīkdatņu (cookies) saglabāšanai apmeklētāju datorā un to turpmākai izmantošanai ar nolūku informācijas aprites nodrošināšanai interneta vietņu apmeklējuma laikā un lai sniegtu apmeklētājam piemērotu saturu.

Sīkdatnes ir nelieli faili, kurus, katru reizi, kad apmeklētājs apmeklē interneta vietni, pārlūkprogramma saglabā apmeklētāja datorā tādā apmērā, kā norādīts apmeklētāja datora pārlūkprogrammas iestatījumos.

 

Google Analytics

Šajā mājaslapā tiek izmantota uzņēmuma „Google Inc”  programma „Google Analytics, kura izmanto teksta sīkdatnes , kas tiek glabātas Jūsu datorā un ļauj analizēt to, kā izmantojat attiecīgo interneta lapu. Šo sīkdatņu  radītā informācija par to, kā izmantojat šo interneta lapu,   tiek nosūtīta uz „Google” serveri ASV un tur saglabāta.  Jūsu IP adrese, pielietojot IP-anonimizāciju , tiek saīsināta Eiropas Savienības vai Eiropas ekonomiskās zonas teritorijā un tikai izņēmuma gadījumos var tikt nodota apstrādei ASV atrodošos Google serveros. „Google” izmanto šo informāciju, lai izvērtētu to, kā izmantojat attiecīgo interneta lapu, lai interneta lapu uzturētājiem sagatavotu ziņojumus par aktivitātēm attiecīgajās interneta lapās un sniegtu citus ar interneta lapu un interneta izmantošanu saistītus pakalpojumus. “Google” nekādā gadījumā nesaistīs šeit saņemto IP adresi ar jebkuru citu informāciju, kura ir “Google” rīcībā. Tāpat „Google” nepieciešamības gadījumā šo informāciju sniedz trešajām personām, ja tas ir likumā noteikts vai ja trešās personas uzņēmuma „Google” uzdevumā veic šo datu apstrādi.

 

Papildus atteikuma iespējai  Jūs  varat tikt izslēgts no Google Analytics veiktās informācijas vākšanas, lejuplādējot un aktivizējot google Analytics pārlūkprogrammas opciju http://tools.google.com/dlpage/gaoptout?hj=de.

Tomēr "www.ecotour.lv” interneta vietnes pilnvērtīgai un ērtākai lietošanai iesakām izmantot sīkdatņu saglabāšanu.

 

Lai uzzinātu vairāk par sīkdatnēm, piemēram, sīkdatņu veidiem, lūdzam, apmeklēt: www.allaboutcookies.org