Ciriša ezera dabas parks

gallery1 gallery1 gallery1 gallery1 gallery1

Ciriša ezera dabas parks sākotnēji kā kompleksais dabas liegums dibināts 1977. gadā 1298 ha platībā.

Dabas parks atrodas Preiļu rajona Aglonas pagastā. Apmēram pusi no dabas parka teritorijas aizņem Ciriša un Ruskuļu ezers.

Ciriša ezera dabas parkā dominē gleznaina, Latgales augstienei raksturīga ezeru ainava ar lauksaimniecībā apgūtām zemēm ezeru krastos. Cirišu ezera Upursala un Ošu sala kā dabas pieminekļi aizsargātas jau no 1931. gada, bet 8 ezera salas no 1977. gada kā botāniskais liegums bija aizsargātas Cirišu ezera un apkārtējās ainavas kompleksajā dabas liegumā. Upursala un Ošu sala ir arī lielākās salas ezerā.

Visās salās kopā atrastas 349 paparžaugu un sēklaugu sugas. To starpā Upuru salā arī šaurlapu lakacis (Pulmonaria angustifolia), kas atrodas valsts aizsardzībā. Akmeņu un Jaunā sala ir aizaugusi ar krūmiem un regulāri pārplūst. Dažas nelielu saliņu vietas ezerā apaugušas ar kārkliem.

 

Sadaļa tapusi pēc portāla "Latvijas Daba" materiāliem.

 
OZOLLAP
Aizsargājama dabas teritorija
Adrese: Aglona, Aglonas novads

Lietojot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanas noteikumiem.

Lasīt vairāk

Sapratu

 

Sīkdatņu izmantošana "www.ecotour.lv" vietnē.

 

Apmeklējot www.ecotour.lv, apmeklētājs dod savu piekrišanu sīkdatņu (cookies) saglabāšanai apmeklētāju datorā un to turpmākai izmantošanai ar nolūku informācijas aprites nodrošināšanai interneta vietņu apmeklējuma laikā un lai sniegtu apmeklētājam piemērotu saturu.

Sīkdatnes ir nelieli faili, kurus, katru reizi, kad apmeklētājs apmeklē interneta vietni, pārlūkprogramma saglabā apmeklētāja datorā tādā apmērā, kā norādīts apmeklētāja datora pārlūkprogrammas iestatījumos.

 

Google Analytics

Šajā mājaslapā tiek izmantota uzņēmuma „Google Inc”  programma „Google Analytics, kura izmanto teksta sīkdatnes , kas tiek glabātas Jūsu datorā un ļauj analizēt to, kā izmantojat attiecīgo interneta lapu. Šo sīkdatņu  radītā informācija par to, kā izmantojat šo interneta lapu,   tiek nosūtīta uz „Google” serveri ASV un tur saglabāta.  Jūsu IP adrese, pielietojot IP-anonimizāciju , tiek saīsināta Eiropas Savienības vai Eiropas ekonomiskās zonas teritorijā un tikai izņēmuma gadījumos var tikt nodota apstrādei ASV atrodošos Google serveros. „Google” izmanto šo informāciju, lai izvērtētu to, kā izmantojat attiecīgo interneta lapu, lai interneta lapu uzturētājiem sagatavotu ziņojumus par aktivitātēm attiecīgajās interneta lapās un sniegtu citus ar interneta lapu un interneta izmantošanu saistītus pakalpojumus. “Google” nekādā gadījumā nesaistīs šeit saņemto IP adresi ar jebkuru citu informāciju, kura ir “Google” rīcībā. Tāpat „Google” nepieciešamības gadījumā šo informāciju sniedz trešajām personām, ja tas ir likumā noteikts vai ja trešās personas uzņēmuma „Google” uzdevumā veic šo datu apstrādi.

 

Papildus atteikuma iespējai  Jūs  varat tikt izslēgts no Google Analytics veiktās informācijas vākšanas, lejuplādējot un aktivizējot google Analytics pārlūkprogrammas opciju http://tools.google.com/dlpage/gaoptout?hj=de.

Tomēr "www.ecotour.lv” interneta vietnes pilnvērtīgai un ērtākai lietošanai iesakām izmantot sīkdatņu saglabāšanu.

 

Lai uzzinātu vairāk par sīkdatnēm, piemēram, sīkdatņu veidiem, lūdzam, apmeklēt: www.allaboutcookies.org