Nacionālais Botāniskais dārzs

 "Nacionālais Botāniskais dārzs" "Nacionālais Botāniskais dārzs" "Nacionālais Botāniskais dārzs" "Nacionālais Botāniskais dārzs" "Nacionālais Botāniskais dārzs"

 

Nacionālais Botāniskais dārzs Salaspilī dibināts 1956. gada 1. septembrī. Tas tika darīts pēc Latvijas zinātnieku profesora P.Galenieka, A.Kalniņa, J.Sudraba un akadēmiķa A.Ozola iniciatīvas un ierosmes. Botāniskas dārzs izveidots uz 1944. gadā Salaspilī dibinātās Valsts Augļu koku un ogulāju izmēģinājumu audzētavas bāzes (1947.gadā tā tika pārdēvēta par Dārzkopības izmēģinājumu staciju), izmantojot tās bagātīgās un daudzveidīgās augu kolekcijas (pāri par 2000 dažādu augu). Izveidotais Salaspils Botāniskais dārzs mantoja dārzkopības tradīcijas, kas aizsāktas jau 19. gadsimta beigās, kad uz Salaspili pārcēlās Kristiāna Vilhelma Šoha dārzkopības uzņēmums.

1992. gadā, Latvijai kļūstot neatkarīgai, Botāniskajam dārzam piešķīr Nacionālā Botāniskā dārza statusu, ar likumu atzīstot to par valsts nozīmes izglītības, kultūras un zinātnes objektu, bet 2005. gadā tas iegūst valsts aģentūras statusu.

 

Nacionālais Botāniskais dārzs pārstāv Latviju savā nozarē un ir viens no Latvijas Valsts zinātnes un kultūras simboliem.

NB dārzā tiek uzturētas zinātniski dokumentētas dzīvo augu kolekcijas ar mērķi izmantot tās augu valsts bioloģiskās daudzveidības saglabāšanai, zinātniskiem pētījumiem, profesionālai izglītībai, kā arī sabiedrības informēšanai par vides aizsardzības un dārzkopības jautājumiem.

 

NBD mērķis ir piedalīties Bioloģiskās daudzveidības nacionālās programmas īstenošanā, nodrošināt dzīvo augu kolekciju un Latvijas augu gēnu banku uzturēšanu, kā arī nodrošināt saikni starp zinātni un tautsaimniecību savas kompetences jomās un veikt izglītojošo darbu vides izmantošanā, kas nodrošinātu Latvijas sabiedrības ilgtspējīgu attīstību.


 

 Nacionālais Botāniskais dārzs Salaspilī ar prieku gaida apmeklētājus, piedāvājot:

•    Baltijā lielāko oranžēriju kurā ir apskatāmi augi no visiem pasaules kontinentiem, izņemot Antarktīdu;
•    lielāko augu kolekciju Baltijā un vienu no lielākajiem  Ziemeļ¬austrumeiropā;
•    Eiropas nozīmes krustābeļu, pīlādžu, spireju, zemo skujkoku formu, dekoratīvo ābeļu u.c. augu kolekcijas;
•    ierosmes sava dārza sortimenta papildināšanai ar jaunām augu dažādībām;
•    botānikas zināšanas apgūt dabā;
•    iespēju papildināt personīgo fotoarhīvu ar ekskluzīvu fonu fotogrāfijām un tuvplāniem;
•    rotaļu vietu bērniem, ērtus celiņus riteņbraucējiem, taciņas nūjotājiem, piknika iespējas;
Ieeja

Pieaugušajiem

2.50 €
Pensionāriem, studentiem 1.50 €
Skolēniem 0.70 €
Ģimenes apmeklējums (2 pieaugušie un 1 līdz 3 skolēni) 5.00 €
Autostāvvieta 1.50 €
 • Pieejama abonentu iegāde
 • Gida pakalpojumi
 • Izglītojošie un metodiskie pakalpojumi
 • Telpu un teritorijas īre
Pilnu cenu lapu skatīt šeit
Darba laiks

Aprilis - Septembris
Āra ekspozīcija:
9:00 līdz 20:00 (ik dienu)
Iebraukšana ar auto teritorijā līdz 18:00
Oranžērija:
9:00 līdz 18:30
(pirmdien, otrdien slēgta)
Darbinieki strādā:
8:00 līdz 17:00
pusdienu laiks 12.00-13.00

Oktobris - marts
Āra ekspozīcija:
8.00 līdz 18.00 (ik dienu)

Iebraukšana ar auto teritorijā līdz 18:00
Oranžērija:
9.00 līdz 16.00
(pirmdien, otrdien slēgta)
Darbinieki strādā:
8.00 līdz 16.30
pusdienu laiks 12.00-12.30

Adrese: Miera iela 1, Salaspils, LV-2169
Tālrunis: +371 67945460
e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
mājas lapa:
www.nbd.gov.lv

  Lietojot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanas noteikumiem.

  Lasīt vairāk

  Sapratu

   

  Sīkdatņu izmantošana "www.ecotour.lv" vietnē.

   

  Apmeklējot www.ecotour.lv, apmeklētājs dod savu piekrišanu sīkdatņu (cookies) saglabāšanai apmeklētāju datorā un to turpmākai izmantošanai ar nolūku informācijas aprites nodrošināšanai interneta vietņu apmeklējuma laikā un lai sniegtu apmeklētājam piemērotu saturu.

  Sīkdatnes ir nelieli faili, kurus, katru reizi, kad apmeklētājs apmeklē interneta vietni, pārlūkprogramma saglabā apmeklētāja datorā tādā apmērā, kā norādīts apmeklētāja datora pārlūkprogrammas iestatījumos.

   

  Google Analytics

  Šajā mājaslapā tiek izmantota uzņēmuma „Google Inc”  programma „Google Analytics, kura izmanto teksta sīkdatnes , kas tiek glabātas Jūsu datorā un ļauj analizēt to, kā izmantojat attiecīgo interneta lapu. Šo sīkdatņu  radītā informācija par to, kā izmantojat šo interneta lapu,   tiek nosūtīta uz „Google” serveri ASV un tur saglabāta.  Jūsu IP adrese, pielietojot IP-anonimizāciju , tiek saīsināta Eiropas Savienības vai Eiropas ekonomiskās zonas teritorijā un tikai izņēmuma gadījumos var tikt nodota apstrādei ASV atrodošos Google serveros. „Google” izmanto šo informāciju, lai izvērtētu to, kā izmantojat attiecīgo interneta lapu, lai interneta lapu uzturētājiem sagatavotu ziņojumus par aktivitātēm attiecīgajās interneta lapās un sniegtu citus ar interneta lapu un interneta izmantošanu saistītus pakalpojumus. “Google” nekādā gadījumā nesaistīs šeit saņemto IP adresi ar jebkuru citu informāciju, kura ir “Google” rīcībā. Tāpat „Google” nepieciešamības gadījumā šo informāciju sniedz trešajām personām, ja tas ir likumā noteikts vai ja trešās personas uzņēmuma „Google” uzdevumā veic šo datu apstrādi.

   

  Papildus atteikuma iespējai  Jūs  varat tikt izslēgts no Google Analytics veiktās informācijas vākšanas, lejuplādējot un aktivizējot google Analytics pārlūkprogrammas opciju http://tools.google.com/dlpage/gaoptout?hj=de.

  Tomēr "www.ecotour.lv” interneta vietnes pilnvērtīgai un ērtākai lietošanai iesakām izmantot sīkdatņu saglabāšanu.

   

  Lai uzzinātu vairāk par sīkdatnēm, piemēram, sīkdatņu veidiem, lūdzam, apmeklēt: www.allaboutcookies.org